Office Staff

Page Type
                               Office Staff of District & Session Court Mahasamund

SN. NAME OF EMPLOYEE DESIGNATION
1

Shri Puresh Kumar Dewangan

Supritendent
2 Shri Praveen Kumar Pandey Accountant
Stenographer
1 Shri Somprakash Matsyapal Stenographer
2 Shri Hitendra Kumar Dewangan Stenographer
3 Shri Ravindra Kumar Sharma Stenographer
4 Shri Omprakash Gendre Stenographer
Steno Taypist
1 Shri Kamal Singh Sonchhatra Steno Taypist
Assistant Grade-2
1 Shri Pratap Singh Sahu Assistant Grade-2
2 Shri Kailash Rajak Assistant Grade-2
3
Smt. Amita Tiwari
Assistant Grade-2
4 Shri Durgesh Shukla Assistant Grade-2
5
Shri Ranjeet Khess
Assistant Grade-2
6
Shri Anil Singh Verma
Assistant Grade-2
7 Shri Rajeev Lochan Jolhe Assistant Grade-2
8 Shri Harilal Lodhi Assistant Grade-2
9 Shri sudheer Tirky  Assistant Grade-2
10
Shri Sanjay Singh Yadav
Assistant Grade-2
11 Shri Rajesh Tamrakar Assistant Grade-2
12
Shri Pradeep Kumar Dewangan
Assistant Grade-2
13 Shri Akhilesh Gupta Assistant Grade-2
14 Ku. Prerana Sharma Assistant Grade-2
15 Shri Kamta Prasad Charmkar Assistant Grade-2
16 Shri Chaulesh Badhghaiya Assistant Grade-2
17 Shri Yogeshwar Patel Assistant Grade-2
18 Shri Yuvraj Sinha Assistant Grade-2
Assistant Grade-3
1 Shri Shant Kumar Sahu Assistant Grade-3
2 Smt. Neha Chandrakar Assistant Grade-3
3 Shri Arun Kumar Dewangan Assistant Grade-3
4 Shri Brijesh Kumar Gupta Assistant Grade-3
5 Shri Rajkumar Sahu Assistant Grade-3
6 Shri Chhamman Lal Bharti Assistant Grade-3
7 Shri Bharat Lal Nirmal Kar Assistant Grade-3
8 Shri Manoj Kumar Patel Assistant Grade-3
9 Shri Nitesh Kumar Pathare Assistant Grade-3
10 Ku.Nalini Bag Assistant Grade-3
11 Smt. Shradha Soni Assistant Grade-3
12 Ku.Tripti Shukla Assistant Grade-3
13 Ku.Mamta Sonwani Assistant Grade-3
14 Shri Damrudhar Patel Assistant Grade-3
15 Shri Santosh Rao Assistant Grade-3
16 Shri Girendra Kumar Sinha Assistant Grade-3
17 Shri Laxminarayan Porte Assistant Grade-3
Driver
1 Shri Balkrishna Patel Driver
2 Shri Parmeshwardhar Diwan Driver
3 Shri Mohit Kumar Banjare Driver
Process Server
1 Shri Ganesh Ram Jagat Process Server
2
Shri Dhananjai Singh Thakur
Process Server
3 Shri Ashok Gardiya Process Server
4 Shri Chhedan Lal Verma Process Server
5 Shri RamKrishna Sen Process Server
6 Shri Tdanu Ram Sahu Process Server
7 Shri Meerji Yadav Process Server
8 Shri Krishna Kumar Sharma Process Server
9 Shri Pawan Kumar Dhruv Process Server
10 Shri Khagendra Dewangan Process Server
11 Shri Ramesh Kumar Dhruv Process Server
12 Shri Raju Singh Paikra Process Server
Peon
1 Smt. Khedi Bai Peon
2 Shri Lakhan Lal Dhruv Peon
3 Shri Yogesh Sinha Daftari
4 Shri Toshan Kumar Yadu Jamadar
5
Shri D. Anand Rao
Peon
6 Smt. Jyoti Tiwari Peon
7 Shri Onkash Nishad Peon
8 Shri Jagmohan Yadav Peon
9 Shri Parmanand Dhruv Peon
10 Shri Santosh Kumar Sahis Process Server

 

   Office Staff  of  Family  Court Mahasamund
SN. NAME OF EMPLOYEE DESIGNATION
1 Ku. Nilam Verma Stenographer
2 Shri Bhupendra Sagarvanshi Assistant Grade-3
3 Shri Gauri Shankar Bariha Assistant Grade-3
4 Smt. Sandhya Singh Assistant Grade-3
5 Sachine Trivendra Peon
6 Bhuwan Peon
7 Smt. Parwati Sahu Peon
8 Shri Neharu Jagat Driver

 

Front Page: 
Yes
Set Order: 
16